Pfizer’de Gelecek Var !

Pfizer, İnsan Kaynakları olarak Türkiye’de sosyal medyada en aktif kuruluşlardan biri. Facebook’daki Kariyer sayfası ve uygulamasının (uygulamayı mutlaka inceleyin) binlerde üyesi bulunuyor. Pfizer İK, 2010 yılında yine bir ilke imza atmış ve e-kariyer etkinliği Pfizer’de Gelecek Var ‘ı başlatmıştı. Aradan geçen iki yıllık süre içinde e-kariyer etkinliği eminim Pfizer’e büyük katma değer yaratmıştır. Ama internet kullanıcısı sürekli yenilik istiyor. Pfizer de e-kariyer etkinliğini güncellemiş ve yeni arayüzü ile hedef kitlesinin karşısına gelmiş.

İstanbul’da yaşayıp Pfizer’in merkezinin Ortaköy’de olduğunu bilmeyen yoktur. E-kariyer etkinliğine girdiğinizde Merkez binalarını ve bu binalardaki bölümlerin yerleşim düzenini görüyorsunuz. Tabii ki ben merakla İnsan Kaynakları bölümünü tıkladım.

Karşıma çıkan ekran Pfizer İnsan Kaynakları kadrosunu idi. Hangi isime tıklarsanız, bu İK profesyonelinden Pfizer İK uygulamalarına dair bilgiler alabiliyor ve soru sorabiliyorsunuz.

“Teras” bölümüne girdiğinizde Pfizer’in kurumsal bilgilerine, değerlerine, şirketteki ortama ve neden Pzifer’de çalışmanız gerektiğine dair 10 gerekçeyi öğrenebiliyorsunuz.

İlaç sektöründe çalışmayı ister hedefleyin, ister hedeflemeyin, kariyer yolunun başlangıcındaki bir genç olarak Pfizer’de Gelecek Var e-kariyer etkinliğini mutlaka incelemenizi, ilgilendiğiniz uzmanlık alanlarındaki profesyonellere sorular sormanızı öneririm. Elinde yeterli bütçesi olan İK’cılar içinse ilham verici bir çalışma, keşfedilmeli 🙂

“Pfizer’de Gelecek Var !” üzerine 4 yorum

  1. İlaç sektöründeki diğer firmalara örnek olması dileğiyle. İlaçla birlikte özellikle Finans sektörü bu tarz e-kariyer uygulamaları ile genç yetenekleri çekmeye ihtiyacı var.

    1. Merhaba Baturay, kesinlikle katılıyorum. Elbette böyle projeler ucuz olmyor. Ama bir firmanın kendisi için böylesine çaba gösterdiğini farkeden gençler bunu takdir etmeyi biliyorlar diye düşünüyorum.

  2. ilaç sektörü son zamanlarda hareketlenmeye başladı. yurtdışında eskiden çok sık gördüğüm online girişimleri artık ilaç sektöründe görüyorum. bu site de değişik ve bazı açılardan yararlı. umarım daha fazla girişim görürüz, farkı ilk yapan öne çıkar

    1. Sevgili Koray, diğer ilaç firmalarının da eğitim ve oryantasyon süreçlerinde böyle projeler çıkardığını biliyorum. Oyun oynatarak iş öğretiyorlar mesela. Eğer ekran görüntülerini bulabilirsem bu konuda da yazı yazmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir