www.kadinbloglari.com açıldı

“Minik Yaprak’ın Günlüğü” blogumu takip eden arkadaşlarımızın bildiği gibi, blogumuzun “Anne Blogları” sayfasında sayısı 400’ü geçmiş anne blogunu bir dizin halinde yayınlıyorum. Bu dizine başlarken arayışım biraz “diğer bebekler neler yapıyor, aynı problemler yaşanıyor mu?” diye araştırmak, biraz da başka anneleri öğrenerek, izleyerek keyifli vakit geçirmekti. Blogları topladıkça çok değişik ve hoşuma giden yemek, el işi ve kişisel bloglarla da karşılaşmaya başladım. Hiçbirini kaybetmek istemiyordum ama hepsinin adresini de tutabileceğim bir alanım yoktu.

Derken aklıma bir “kadın blogları” dizini oluşturmak fikri geldi ama bu dizin benim Anne Blogları dizininden biraz daha profesyonelce olmalıydı. Sonuçta bu düşüncemi İlhan’a açtım. Ben araştırdım nasıl olabilir diye ve İlhan’nın da verdiği teknik destekle bugün sonunda “Kadın Blogları” web sitesini açtık. 🙂

Kadın Blogları toplam 10 kategoride kurguladığı kadın bloglarını topluyor;

Anne Blogları
Yemek Blogları
Kişisel Bloglar
El Sanatları / Tasarım / Dekorasyon Blogları
Edebiyat / Şiir / Sanat / Tiyatro Blogları
Moda / Güzellik / Diyet Blogları
Meslek / Profesyonel Bloglar
Din / Tasavvuf Blogları
Karışık İçerikli Bloglar
Diğer Bloglar ( Edebiyat, Sanat, Şiir, Teknoloji, Dİn vs.)

Kadın Blogları üye olan kullanıcılarına inceledikleri bloglara oy verme imkanını da sağlıyor. Böylece günlük en aktif bloglar, en aktif etiketler incelenebiliyor. Blog kayıtları için serbestlik sözkonusu. İsteyen site kullanıcısı kendi blogu ile beraber başka hoşuna giden, takip ettiği kadın bloglarını da siteye kaydedebiliyor. Blog sahibi olmayan bir kişi yaptığı ekleme nedeniyle eklediği blog üzerinde herhangi bir hakka sahip olmuyor. Kısacası yayınlanan bütün bloglara ait her hak blog sahibine ait. Eğer bir blog sahibi bu dizinde yer almak istemez ise bunu site yönetimine bildirip, dizinden çıkabiliyor.

Kadın Blogları hızla daha da gelişecek.Yakın zamanda wordpress üzerinden blog yapma hizmeti de verecek. Henüz %100′ü bitmemesine rağmen ben bütün kadınların faydalanabileceği bu kaynağı daha fazla kapalı tutmak istemedim. Çünkü “kadınbloglari.com” kadın bloglarının ve kadınların birbirlerine ulaşabilirliğini görsellerle destekleyerek arttırabilen, blogları popüler kılabilen, tek bir yapı üzerinden blog yapmak isteyen kadınlara da destek verebilen benim bildiğim, araştırdığım kadarıyla Türkiye’deki, hatta dünyadaki tek site.

Sözün özü “Kadın Blogları” sitesinin bütün kadınlara hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Ayrıca bütün bizi takip eden arkadaşlarımızdan, ‘cinsiyet ayırmaksızın’, destek beklediğimi özellikle iletirim. 🙂

“www.kadinbloglari.com açıldı” üzerine 3 yorum

  1. Geri bildirim: oyyla.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir