Beş Günlük Aradan Sonra

Maalesef Kaynağım İnsan da dahil olmak üzere bütün bloglarımın yer aldığı server son beş gündür yoğun saldırı altında. Hani şu hacklenmek denilen şey. İlk defa başıma geliyor ve çok üzgünüm.

Teknolojinin güzellikleri yanında böylesi insanı geren tarafları da var. Kötü olan teknik süreçlerden anlamadığım için elimden hiçbir şey gelmemesi. İlhan ve konunun uzmanı bir arkadaşı günlerdir uğraşıyor. Bir hacker her gece saat 21:00 itibariyle oturuyor bilgisayarı başına ve serverı çökertiyor. Server hizmeti alınan hosting firması ile birlikte çeşitli yöntemlerle mücadele edilmeye çalışıldı son beş gündür. Şu an yayındayız ama beş dakika sonra ne olacağı üretilen çözümlerin ne derece etkin olabileceğine bağlı.

Diliyorum bir daha ayrılık olmaz ve ben çok özlediğim yazı trafiğime dönebilirim.

🙂

“Beş Günlük Aradan Sonra” üzerine 3 yorum

 1. İpek Hanım Merhaba;

  Umarım beni hatırlamışsınızdır youngguns projesinde yanlız adamı oynuyordum:) sizin bu internet sitenizle ilgili bir çözüm sunabilirim size..

  1. Merhaba Coşkun,

   Gösterdiğin yakın ilgi için çok teşekkür ederim. Şu an için problem giderildi gibi görünüyor ama tekrarlarsa mutlaka fikir alışverişi yapalım 🙂

 2. Tamam bir sorun olursa mail adresim sizde var mailden ulaşabilirsiniz. Ayrıca mail adresime o gün getirmiş olduğunuz zeytinyağlı dolmanında tarfini atarsanız cok makbule gecer:)
  İyi Çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir