Bi’ Bakar mısınız? Bu Bir Şaka Degildir

Bi’ Bakar mısınız? Etkinlikleri Engelleri Kaldır Hareketi / Bu Bir Şaka Değildir‘ e destek veriyor !

.

Şaka Günü” olan 1 Nisan’da şaka gibi gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısın?

Her bireyin toplumda eşit haklara sahip olması gerektiği görüşünü benimseyen ve bu doğrultuda insan haklarına yönelik, toplumdaki engelleri kalıcı çözümlerle kaldırmayı amaçlayan Engelleri Kaldır Hareketi; bugünlere uzanan süreçte bir vakıf veya dernek statüsünde olmadan projelerini hayata geçirmiştir ve çalışmalarını Özürlüler Vakfı çatısı altında özerk bir meclis kurarak, toplumsal bir hareket olma niteliğini kaybetmeden sürdürmeye devam edecektir.

Engelleri Kaldır Hareketi; “Şaka Günü” olan 1 Nisan’da Bu Bir Şaka Değildir kampanyasıyla, herkesi şaka gibi gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyor. Her bireye bağımsız seçim yapma ve yeteneklerini geliştirme hakkı tanınarak, kişilerin bağımlılıkları en aza indirgenebilir. Bu amaçla istihdam konusunda farkındalık yaratılarak, kurumların “Engelli Personel” alımına teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Engelli bireylerin topluma ve hayata yeterince karışamama sebepleri olarak telaffuz edilen; eğitim, sağlık, ulaşım gibi problemlerin temeli konumunda olan istihdam sorunundan yola çıkılarak genel bir farkındalık sağlanması amaçlanmaktadır.

Her şeyden önce insanım, farkındalık için buradayım diyorsan… 1 Nisan 2010 tarihinde, saat 18:00’de Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünde bir araya geliyoruz. İlgili mercilere sesimizi duyurmak adına Beyoğlu Belediyesi Ek Binası önüne kadar gerçekleşmesi planlanan yürüyüş, Akut ekibinin görsel etkinliği ile son bulacaktır.

Daha fazla geç kalma!

3 gün içinde 10.000’den fazla destekçiye ulaşan  http://www.bubirsakadegildir.com ‘dan kampanya süreç ve detaylarını takip edebilir, destekçilerden biride sen olabilirsin!

Bilgi için: Engelleri Kaldır Hareketi

Tuğba Şafak / [email protected]
t:(0216) 456 88 38 – m:+90 (530) 5190923
http://www.engellerikaldir.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir