Üç Aylığına CEO Olmak

Dün çok heyecan verici bir öneri aldım. Üç aylığına CEO olmak … ama bir similasyon yarışmasında.

Bu yarışmanın adı Global Management Challenge. Özünde İnsan Kaynakları işe alım enstrümanlarından Değerlendirme Merkezi’nin gelişmiş bir örneği ve otuz yıldır dünya çapında uygulanıyor. Son üç yıldır da Realta bu heyecanı Türkiye’ye taşıyor. Yarışma süresince katılımcıların hem davranışsal, hem de teknik yetkinliklerini çok rahat görüp, değerlendirebiliyorsunuz.

Ben yaptığım danışmanlık işi gereği bir şirketi makro ölçütte incelerim her zaman ve bu incelemelerimde en takıldığım ve sürekli kendimi geliştirmeliyim dediğim konu finanstır. Hiçbir zaman karşıma önemli finansal stratejiler oluşturma, kararlar alma fırsatı çıkmadı. Şimdi bir imkanım var, kullanmalıyım.

Global Management Challenge’a öğrenciler ve şirketler takımlar kurarak katılıyorlar. Takımlara bir sanal şirket veriliyor ve onlardan şirketlerini pazarda bir numaraya taşımaları isteniyor.  Yarışma sürecinde katılımcılarından şirketin vizyon ve stratejilerini geliştirmeleri, ekonomik ve finansal göstergeleri analiz etmeleri, dinamik piyasa koşulları ve müşteri memnuniyetini takip etmeleri,  şirketin farklı fonksiyonları arasındaki etkileşimi anlamaları, geliştirmeleri ve içinde bulundukları takım çalışması sürecinden başarıyla çıkmaları bekleniyor.

Bu heyecan verici sürece dahil olmak için bir takım kurmam gerek. Kimler benimle?

😀

“Üç Aylığına CEO Olmak” üzerine 2 yorum

  1. Arkadaşlar bende sağlam bir takım ile yarışmaya katılmak isterim. Uzun yıllardır yurtdışında (farklı ülkelerde) yöneticilik yapıyorum. Asıl uzmanlık alanım insan kaynakları yönetimi, personel muhasebesi, idari işler ve satınalma. Ancak gruba oluşturacak olan kişilerin seçilirken bence CV leri ve iş tecrübeleri baz alınmalı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir