CHP Ve Halka Ulaşmak

Kaynağım İnsan politik içerikli yazıların bulunduğu bir blog değil. Şimdi yazacaklarım siyasetle bağlantılı görünse bile aslen insan ve ona gösterilen ilgi ile ilgili. Yani İnsan Kaynakları ile.

Bu yıl, Kılıçdaroğlu CHP’ye parti başkanı olarak seçildikten hemen sonra CHP ve Kılıçdaroğlu’na partinin resmi sitesinin verdiği e-posta adresi – şablon üzerinden bir mesaj attım. Bu, parti içinde uzmanlık alanımı kullanabileceğim konuları sıraladığım ve önerilerde bulunduğum bir destek mesajı idi. Ne oldu?

KOCAMAN BİR HİÇ.

Şimdi soruyorum:

1. Seçimler öncesi veya sonrasında kapı kapı dolaşarak halka ulaşmaya çalışan partili, neden e-posta aracılığıyla ayağına gelen destekcisine “mesajını aldım, teşekkür ederim” cevabını bile göndermez? Bu destekcisine verdiği kıymet düzeyini göstermez mi?

2. Bu parti içinde bir halkla ilişkiler birimi yok mudur? varsa ne iş yapmaktadır?

3. Geçen gün gazetelerin birinde Obama’ya sarhoşken “aşağılık herif” diye mesaj atan bir İngiliz’in A.B.D’ye alınmadığı yazıyordu. Kendisiyle iletişime geçmek isteyen insanlarla “bu derece” ilgilenilen iktidarlar, devletler varken, biz ne yapıyoruz?

4. Şu an en büyük zaafı halka ulaşmak olan CHP’nin birçok konuda ciddi toplu eğitimden geçmesi gerekmez mi? Hatta teknik ve mesleki eğitim konularını sıralayayım :

– Ticari amaç gütmeyen kurumların halka ulaşma yöntemleri
– 21. yüzyıl dünyada siyasi parti dinamikleri
– Siyasi partiler ve etkin teknoloji, internet kullanımı
– Sosyal medya ve siyasi partiler
– Etkin kampanya yönetimi
– Siyasi partiler ve İnsan Kaynakları Yönetimi
– Siyasi partilerde kurumsal performansın ölçümlenmesi
– Siyasi partiler ve halkla ilişkiler
….

5. Bugüne kadar hangi partili örneğin Obama’nın başkan seçilme sürecinde yürüttüğü kampanyanın kapsamını, stratejisini, hedeflerini, artılarını, eksilerini inceledi, değerlendirdi? (bakınız 1 ve 2 ve 3 )

Sorular daha devam eder ama ben yazdıkça hem üzülüyorum, hem sinirleniyorum. Bu ülkenin sosyal demokrat insanları çok iyisini hak ediyor. Bunu biliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir