Yeni Asır CV Tasarım Yarışması

Friendfeed’de sevdiğim arkadaşlarımdan Kadir A. geçen gün bana bir mesaj attı. Kendisi sık sık İnsan Kaynakları ile ilgili ilan, bilgi gönderir ama bu sefer ki sadece benim değil, gerçekten birçok kişinin ilgisini çekecek nitelikte.

Ege’nin bölgesel gazetesi Yeni Asır çok güzel bir organizasyona imza atıyor Eylül-Ekim aylarında: CV Tasarım Yarışması

Yeni Asır CV Tasarım Yarışması’nın amacını kısaca şöyle açıklamamış:

İnsanların sıradanlaşma döngüsünü kırarak onları daha farklı ve özgün olmaya teşvik etmek.

Buradaki sıradanlaşma kelimesinin vurgusu çok önemli. Hele ki günümüzde kariyer portallarının 10 yıldır değişmeyen şablonlarına mahkum olan adayların içindeki kısırdöngüyü ve tekyüzlülüğü düşünürsek, Yeni Asır gazetesinin bu girişimi bana yeldeğirmenleriyle şavaşan Don Kişot’u hatırlattı ve ‘mutlaka destek vermeliyim’ kararını aldım.

Gazete herkesin yaratıcılığını maalesef kabul etmiyor, katılım için çeşitli kısıtlamalar getirilmiş. Yarışmanın kapıları halen üniversitelerin veya yüksekokulların son sınıflarında okuyan veya yeni mezun olmuş veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişilere açık. Başvurular ise 20 Eylül-6Ekim tarihleri arasında cvtasarimyarisması@yeniasir.com.tr e-posta adresi üzerinden yapılabiliyor.

Yarışmanın detaylı katılım koşulları, süreci ve ödülleri öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Katılım koşullarını ben devireli çok oldu ama eğer siz kritere uyuyorsanız “durmayın, yaratıcılığınızı konuşturun” derim. Şu aşamadaysa bana düşen yarışmayı duyurmak ve bütün katılımcılara başarılar dilemek.

En orijinal iş kazansın 😀

ve teşekkürler Kadir A. 😉


“Yeni Asır CV Tasarım Yarışması” üzerine 3 yorum

  1. buray atıklayabilirsinize tıklandığında 404 http hata veriyor.tam da görmek istediğim koşullar,biraz arızalı olmak gerekiyor =)

  2. Geri bildirim: KISA KISA… « hroad

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir