Cebit Bilişim Euresia’da Sosyal Medya ve İK

(soldan sağa; Sunipeyk, Ömer Ekinci, ben, Ali Servet Eyüpoğlu, Ufuk Tarhan, Muharrem Taç)

Bugün Cebit Bilişim Euresia kapsamında düzenlenen ‘Dijital ve Mobil Trendler‘ konulu panelde İnsan Kaynakları Danışmanı kimliğim ile konuşmacı olarak yer aldım. Panelin moderasyonunu başarıyla yürüten Ufuk Tarhan‘ın hem açılış, hem de kapanış vurgusu “Gelecek güzel gelecek” sözü, konuşmacı ve dinleyici bütün panel katılımcılarının kulaklarına küpe olacak nitelikteydi.

Ben sunumumu iki ana konu üzerine inşa etmiştim: Sosyal Medya ve İK – Dünya ve Türkiye, 5N1K Dijital İK Pazarlaması – İşveren Markası. 20 dakikalık sunum ve soru cevap performansım içerik bakımından besleyici olmakla beraber, ses ve nefesimi daha iyi kontrol edebilseydim çok daha mutlu olabilirdim. 🙂

Panele konuşmacı olarak katılan Sunipeyk, Ömer Ekinci ve Ali Servet Eyüpoğlu’nu dinlemek ise bana büyük keyif verdi. ‘Başarılı Girişimci’ sıfatları ile Ömer Ekinci ve Ali Servet Eyüpoğlu’nun coşku ile dillendirdikleri projeleri Quizy me ve Mekanist.net, bütün potansiyel girişimci gençlere ilham kaynağı olabilir.

Aşağıda konuşmamda kullandığım sunumuma ulaşabilirsiniz. Sunumdaki Jobvite sitesine bütün fikir arayanların dikkatini çekmek istiyorum. Lütfen inceleyin 🙂

Ayrıca Simge Karanki’ye panele konuşmacı olarak davet ettiği için teşekkür ederim.

“Cebit Bilişim Euresia’da Sosyal Medya ve İK” üzerine 4 yorum

 1. İpeğim sunum harika olmuş ellerine zihnine sağlık, canlı dinleyebilmeyi çok isterdim. Belki başka bir panelde dinlemek kısmet olur. Teşekkürler yazdığın ve paylaştığın için.
  Sevgi ve ışıkla kal…

 2. İpek Hanım sunumunuz çok güzeldi.Orada almaktan kendimi şanslı hissettim.Ben bir yazılımcı olarak sizleri dinledim.Bizlerle meskeli deneyimlerinizi yaplaştığnız için teşekkür ederim.

 3. Anettod: Seminer başında biz yapamayız fikri, seminer sonunda en iyisini yaparıza dönüştü.

  Anettod: Bilişim Zirvesini takip eden biri olarak orada sadece internetten alınmış bilgilerle sunum vardı. Bu sunumda kişisel-yerel tecrübelerin aktarılması en güzel tarafı idi.

  Cebit Bilşim hakkındaki diyeceğim; Giderek güç kaybediyor. İ.K. adına, Uzakdoğulular iletişimi iyi yönetiyor. Biz teknoloji ürünü değilde giysi satar gibiyiz. Defile yapıyoruz. Standlarda manken kızlarımız var. Uzakdoğu standlarında kızlar var ama onların yüzüne bakınca tebessüm ediyor. Ve standa yönlendiriyor. Ürünü anlatıyor. Sorunuza cevap veriyor. Ama bizim kızlar gözgöze gelince suratını çeviriyor. İletişim kesildi. Soruyu sorsanda nafile cevap yok!

  Not: İpek Hanım, (son dk. kartınızı almış biri olarak) sizin sunumuzu beğendim. İşinizi anlatma heyecanınız bence sunumuzu güzelleştirdi.

  Not: Ömer Ekinci, Ali Servet Eyüpoğlu ve size açık sözlülükle bilginizi paylaştınız teşekkür ederim. Ufuk Tarhan Hanım’da paneli iyi yönetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir