Avrupa Gençlik Derneği İle Bedava Eğitim İmkanları

Avrupa Gençlik Derneği” gençler tarafından ve gençler için kurulan, AB Projeleri vasıtasıyla gençlere eğitim ile projeler alanında fırsatları yaratan ve gençlik projeleri hakkında rehberlik yapan bir gençlik bilgi ve tecrübe paylaşım merkezi. Bu tanımı kendi sitelerinden aldım.

Avrupa Gençlik Derneği’nden üç dört ay önce haberdar olmuştum. Üniversiteli gençler ile olan diyaloglarımda, özellikle Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde sıklıkla duydum Dernek çalışmalarını ve gençlerin bu çalışmalardaki gönüllü aktivitelerini. Sonrasında biraz daha araştırayım dedim kendi kendime. Karşıma Derneğin resmi sitesi ve duyuru blogu çıktı.

Özellikle duyuru blogunda okuduklarım beni çok heyecanlandırdı. Takip ettğim süre boyunca yayına giren eğitim duyurularına başvuramıyor olmanın acısını için için yaşadım, yaşıyorum desem yalan olmaz.

Gençlere sunulan bu eğitim imkanlarını kullanmamak, eğitimlere başvurmamak bence büyük kayıp, hatta hata. Bir taşla birkaç kuşu vurabileceğiniz programlarda yabancı kültürleri tanımak, İngilizcenizi geliştirmek, vizyonunuzu ve algınızı genişletmek fırsatlarını bulabilirsiniz.

Avrupa Gençlik Derneği’ni Facebook üzerinden de takip edebiliyor olmak ayrıca güzel. Kimbilir belki birgün bana da uyan bir program açılır, yani takibe devam  😉

“Avrupa Gençlik Derneği İle Bedava Eğitim İmkanları” üzerine 3 yorum

  1. İpek Hanım tavsiyeniz üzerine blogumu açtım ve İzniniz olursa sizden gördüğüm bazı haberleri bende blogumda yayınlamak istiyorum:) haberli çalıntı :Dmümkün müdür ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir