“Lider MİT” üzerine 3 yorum

 1. Sayin Ipek Hanim, sizinde belirttiginiz gibi Mit acisindan bu bir ilk ve bildigim kadariyla yakin zamanda bayanlar icinde is alimlari gerceklesecek. Baslangic olarak erkek adaylarin belirtilmesi cinsiyet ayrimindan cok ihtiyactan kaynaklaniyor olabilir. ( Kuzey Irak, terör kamplari v.s.) Bekleyip görelim derim ben.

  1. Oğuz bey,

   İnsan hakları ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde işverenler işe alım süreçlerinde iş kanununda belirtilen ayrıcalıklı durumlr dışında kadın erkek ayrımı yapamazlar. Böyle bir reklam batılı ülkelerde çıkamazdı. İş hukukuna aykırı. MİT için özel iş kanununda madde bulunmuyor. Yanlış hazırlanmış ve bu yanlışı devletin yapmaı çok dramatik. MİT sadece doğuda çalışmıyor. Çok geniş kapsamlı iş yürütüyor. Açın CIA’in reklamlarını, asla böyle bir ayırım göremezsiniz. Onlar MİT’den daha az mı teklikeli iş yapıyor … tam tersi dünyayı birbirine katıyorlar kadınlı erkekli …

 2. Ipek Hanim,

  anayasal hakkin bütün bireylere hicbir ayrim yapilmaksizin esit sekilde uygulanmasindan yanayim, bu konuda yanlis anlasilmak istemem. Ancak müsadenizle birkac noktanin altini cizmek istiyorum. Her ne kadar suan krizlerle bogusuyor da olsa ABD dünyanin tartismasiz süper gücüdür. Yalnizca yillik savunmaya harcadigi para diger bütün ülkelerin toplam savunma harcamalarindan fazla. Böyle bir ülkenin istihbarat birimininde güclü ve gelismis olmasi normaldir. Ülkemizi ele aldigimizda benim sahsi görüsüm; henüz süper güc olmaktan uzak güclü ülke konumunu zorlayan ancak henüz güclü bir ülkede olamamis gelisim asamasinda bir ülkeyiz. Böyle bir ülkenin tabiki bircok eksiklikleri, hatalari, yanlislari olacaktir. Mit reklamini ilk gördügümde bir miktar mutlu oldun, cünkü olabildigine gizemli olan bir kurumun kapilarini yavas yavasta olsa halkina aciyor olmasi beni birazda olsa umutlandirdi. Keske hic cinsiyet vurgusu yapmadan bu ilani yayinlamis olsalardi ancak bildigimiz gibi gecmis yillarda askeriye ve polis teskilatinda da kadinlar konusunda ayrimcilik yapildigini daha sonrasinda bu hatadan yavas yavasta olsa dönüldügünü ve hatta iclerinden bayan birinciler cikardigini biliyoruz. Umuyorum Mit’ te bu süreci hizli bir sekilde gecer ve en kisa zamanda bünyesinden cikarmis oldugu basarili bayan profilleriyle bizde gurur duyariz.
  Ayrica 8 yildir batida hayatini devam ettiren biri olarak burada da irk, dil, din, cinsiyet ayriminina bazen devlet eliyle bazende kisisel olarak bircok kez canli sahit oldugumu belirtmek isterim.

  Umarim en kisa zamanda batinin ya da dogunun her konuda örnek gösterecegi süper gelismislik düzeyinde bir ülke oluruz.

  Saglicakla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir