Sakarya Üniversitesi 2. İnsan Kaynakları Haftası

 Türkiye’nin ilk dört yıllık İnsan Kaynakları Yönetimi lisans programı Sakarya Üniversitesi‘nde bulunuyor. 2008-2009 öğretim yılına başlayan program ilk mezunlarını gelecek yıl verecek.

2010 yılı itibariyle bölümde okuyan öğrenciler ile sosyal medya üzerinden birer ikişer tanışmaya başladım. Derken geçen ilkbaharda Hayatı Doldur Etkinliği kapsamında Sakarya Üniversitesi’ne gitme imkanım oldu. Sonrasında da İK Yönetimi bölüm öğrencileri ile özellikle Facebook üzerinden ilişkilerim hızla gelişti.

Gelişen ilişkiler meyvesini iki ay önce verdi. Üniversitenin İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü 18-19-20 Ekim 2011 tarihlerinde düzenlemeyi planladığı 2. İnsan Kaynakları Haftası’na beni konuşmacı olarak davet etti. Elbette davete cevabım tereddütsüz olumlu oldu.

İki ay göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve bu çarşamba (19 Ekim, saat 14:00) ağırlıklı İK Yönetimi bölümü öğrencilerinin oluşuturacağını düşündüğüm dinleyici kitlesiyle buluşacağım. Konuşma konum olarak kitap bilgisinin biraz dışına çıkmak istedim. Ülkemiz İK’cılarının son iki yıldır gündemine bomba gibi düşen Sosyal Medyayı inceleyecek, İK süreçlerine olan etkisi üzerine odaklanacağım.

Facebook Etkinlik Sayfası için tıklayın.

.

Sakarya Üniversitesi’ne bu hafta içindeki ikinci ziyaretim ise 22 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek. İK Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şuayyip Çalış’ın dersine katılarak öğrenciler ile Mülakat Süreci hakkında paylaşıma gireceğim. Benim için hem büyük onur, hem de büyük mutluluk olacak resmi ders kapsamında öğrencilerle bir araya gelmek.

Her iki günde genç meslekdaşlarımla canlı, öğretici ve eğlenceli dakikalar geçirmeyi hedefliyorum. Şimdiden İK Bölüm Başkanı Doç Dr. Şuayyip Çalış’a ve bütün öğrencilere davetleri için teşekkür ederim. 😀

“Sakarya Üniversitesi 2. İnsan Kaynakları Haftası” üzerine 2 yorum

  1. İK adaylarına verdiğiniz bu destek ve sizin bilginizden – tecrübenizden faydalanma şansı bulunmaz nimet.Ben de işlerimi sizin 27 ekin seminerinize katılabilmek için ayarlama gayretindetim.Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir