Kaynağım İnsan TV – 9 / İK’cının İş Görüşmesi Performansı

Kaynağım İnsan TV’nin 9. videosunda İK’cıların iş görüşmesi performansını etkileyen unsurları ele alıyorum. İş görüşmesi süresince İK’cıların ürettiği soruların niteliği adayların performansına direkt etki ediyor. Adayların kendilerini rahat ifade edebilecekleri ortamı yaratabilmek, adaya ulaşabilmek İK’cıların en büyük sınavı seçme yerleştirme sürecinde. Bu videoda adayların davranışsal becerilerin analizinden ziyade iş bilgisi, tecrübe analizi ve teknik entegrasyon üzerinde duruyorum.

İyi seyirler 🙂

“Kaynağım İnsan TV – 9 / İK’cının İş Görüşmesi Performansı” üzerine 2 yorum

 1. İpek Hanım,

  Düzenli olarak videolarınızı izlemekle beraber bugün özel zaman ayırıp tümünü, yeniden eskiye doğru tekrar izledim. Yeniden çok faydalı buldum çok teşekkür ederim.

  Saygılarımla,

 2. Merhaba İpek hanım, yine çok güzel açıklamışsınız.
  Aslında, “görüşmeye gelmiyorlar ve haber de vermiyorlar” dediğiniz adayların çoğuna sorsanız, cevabı şu olacaktır; ” zaten görüşmeye gitsem de ‘biz sizi ararız’ diyerek gönderiyorlar, bir daha da haber vermiyorlar.”
  Yani belirttiğiniz gibi, en azından ” olumlu olursa, 1 hafta içinde döneriz ” diyerek, kibarca cevap vermek çok da zor olmasa gerek..
  En azından aday için de anlaşılır bir durum olur. ” 1 hafta aramadıklarına göre, artık dönmezler. ” diyerek yeni iş fırsatlarına bakabilir. Sonuçta, bir şekilde iş bulup -tabiri caizse- ‘eve ekmek götürülmesi’ gerekiyor.:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir