88. Yıl Kutlu Olsun

Son bir ay içinde onlarca erimiz şehit oldu, yüzlerce vatandaşımız depremde çürük binaların altında kalarak hayatlarını kaybetti. Bir bayrak altında yaşanabilecek en büyük acılar bunlar.

Bugün acılarımızı bütünleşerek göğüslememizi sağlayan Cumhuriyetimizin 88. yılını kutluyoruz. Kanımca her geçen gün onun üzerine düşünerek, tartışarak demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin ne demek olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Dünya belki hala aynı hızla dönüyor ama bizlerin hayatları hiçbir zaman olmadığı kadar hızlı değişiyor teknoloji girdisi nedeniyle. Bu değişim daha da hızlanacak. Hepimiz her geçen gün zihinsel, psikolojik, sosyolojik, ruhsal olarak daha da zorlanacağız. Günlük hayatlarımızdaki şiddetli dalgalanmalara ancak altyapımızdan aldığımız kuvvet ile karşı koyabiliriz. 88 yıllık Cumhuriyetimiz de her Türk Vatandaşı’nın en önemli alt yapı unsurlarından biridir. Ona yüklediğimiz değerleri koruyarak, geliştirerek ve onunla gelecek geleceğimize inanarak eminim atlatamayacağımız zorluk olamaz.

Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. 🙂


“88. Yıl Kutlu Olsun” üzerine 2 yorum

    1. Sevgili Osman,

      Çok iyimser baktığımı kabul ediyorum 🙂 Ama bu iyimserliğim masanın altının farkında olmadığım anlamına da gelmiyor. Her ne olusa olsun, ben bütün olumlu enerjimi herşeyin iyi olacağı üzerine odaklıyorum.

      Herşey sadece daha iyi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir