Sosyal Medya ve İK Zirvesi, Mayıs 2012

Bugün BNC Turkey’in ikinci kez düzenlediği ‘Sosyal Medya ve İK Zirvesi’ çok bilgilendirici ve keyifli geçti. Her ne kadar sabah gerçekleşen Mehmet Taha Doğruyol’un Linkedin sunumu tümüyle ve OptimePlus’dan Emre Haliloğlu’nun paylaşımlarını kısmen kaçırsam da, video kayıtlarından bu eksikliği de giderebileceğimi düşünüyorum.

Türk Telekom’un ‘Wantted’ ve Yapı Kredi Bankası’nın ‘Heroes’ projelerinden aldıkları sonuçlar bütün katılımcıları sosyal medyanın İK tarafından kullanılmasının gerekliliği konusunda %100  ikna eder nitelikteydi.

Sosyalmedyaccı.com’un sahibi Özenç Kılıçoğlu’nun Domino’s Pizza üstünden şekillendirdiği sosyal medyada kriz yönetimi sunumunu dikkatle dinledim.

Prometheus Genel Müdürü Yücel Atış, sosyal medyanın çalışanların kullanımına açılması sürecindeki hassas noktaları ve sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğini paylaştığı konuşmasını dinlemeye doyamadık.

Son olarak sıra sosyal medyanın biz İK’cılar için çok hassas ama en bilinmez ve en teknik ayağı olan hukuğa geldiğinde mikrofonu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Doç. Dr. Erdem Özdemir aldı. Erdem Özdemir, internetteki paylaşımları nedeniyle İnsan Kaynakları ile bağlantılı gerekçelerle mahkemelere yansıyan önemli vakaları İş Kanunu, Borçlar Kanunu, Yargıtay kararları ve Fransa’daki uygulama/sonuçları ile paylaştı ve yorumladı. Açıkçası benim için günün en bilgilendirici konuşmacısı oldu.

Benim konuşmama gelince … zirvede kullandığım sunumuma yukarıda ulaşabilirsiniz. Diliyorum zirve katılımcıları içerikten ve çrneklerden memnun kalmıştır. 🙂

“Sosyal Medya ve İK Zirvesi, Mayıs 2012” üzerine 6 yorum

 1. İpek Hn, dün gerçekleşen zirvede bende dinleyicilerdendim. Yazınızda bahsettiğiniz konuşmacılar dışında bende sizin paylaşımlarınızı zevkle dinledim. Özellikle sosyal medyada ki uygulamalara yeni entegre olacak firmalar için farkındalık yaratacak ve onlara yol gösterecek dop dolu bir sunumdu. Daha öce performans zirvesinde de sizi dinleme fırsatım olmuştu. bundan sonra da zevkle takip edeceğim. İyi Çalışmalar,

  1. Özlem Hanım,

   Mesajınız için çok teşekkür ederim. ok mutlu oldum. Fayda sağlayabilmek ve bunun geri bildirimini almak kadar insanı motive eden ikinci birşey olamaz herhalde. 🙂

 2. merhaba,

  mba bitirme projemin konusu “personel tedarik kaynağı olarak sosyal medya” 🙂 sanırım bu sunum çok işime yarayacak 🙂 teşekkürler!

  1. Sevgili Güliz, Sunumun işine yarayacak olmasına sevindim. Sosyal medya kategorisinde farklı sunumlar da var. Eminim onlar da işine yarayacaktır. Yazıları okumayı ve Video kategorisindeki işveren markası videolarını da izlemeyi ihmal etme. Hepsi işine yarar 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir