Blog İçeriği Üretmek Üzerine

Kaynağım İnsan’ı yakından takip edenler bloguma belirli hedefler doğrultusunda içerik ürettiğimi bilirler. Ayda en az yirmi gün yeni mesleki bilgileri, haberleri, videoları Kaynağım İnsan’a taşımaya özen gösteririm. Ancak hedef üç aydır aksıyor.

İş yoğunluğum, hemen hemen her gün farklı içerikteki bir proje veya iş sürecini danışman konumunda yürütüyor olmak beni akşamları bazen bilgisayar başına bile oturamayacak derecede yoruyor. Bu yorgunluk mutluluk dolu elbette. Üstlendiğim projelerin başarı ile ilerliyor olduğunu görmek motivasyonumu tepe seviyede tutmamı sağlıyor.

Kaynağım İnsan’ı açtığım ilk günden itibaren hayatımda meydana gelen değişiklikleri düşündükçe ben bile inanamıyorum. İK bilgimi danışmanlık sürecine taşıyarak maddi kazanç sağlıyor olmam, ödüller kazanmam, mesleki eğitim ve seminerler vermem, yüzlerce genç insan ile iletişim içinde bulunmam, pek çok meslekdaşım ile yakın ilişkiler kurmam aklıma ilk gelen gelişmeler. Dahasını gelecek gösterecek.

Bu yaz blog yazılarıma İngiltere’de katıldığım çalıştayı (üstteki fotoğraf) paylaştıktan sonra Eylül ayına kadar ara vereceğim. Neden? Çünkü şu an liderliğini yürütmekte olduğum büyük bir proje kapsamındaki bütün İK süreçlerini kitaplaştıracağım. Bu heyecan verici bir gelişme benim için. Mesleki kitap yazmak düşüncemi sıklıkla gerek Kaynağım İnsan, gerekse farklı platformlarda dile getiriyorum. Şimdi bu düşüncemi hayata geçirme imkanına sahip oluyorum. Kötü haber maalesef bu kitap piyasaya sürülecek bir çalışma olmayacak. Ancak beni blog yazarlığından kitap yazarlığına taşıyacak önemli bir deneyim olacağını düşünüyorum. Sonbahar aylarında da İngiltere’ye ait bir AB projesinin Türk ortağı olmak gibi bir gelişmeyi hayata geçirmek için uğraşacağım. Mevcut danışmanlık hizmetlerim ile birlikte bu gelişecek yeni AB projesinin yoğunluğunun Kaynağım İnsan’a nasıl yansıyacağını ise şu an kestiremiyorum.

Son üç aydır genç İK blogcusu arkadaşlarımdan aldığım “yazı yazın, yazılarınızı özledik” dönüşleri beni hem mutlu etti, hem de çok üzdü. Beklentilere karşılık vermiyor olmak insanı gerçekten hırpalıyor. Zihinsel olarak inanılmaz bir baskı ve bu baskı eski düzenimde yazı yazabilene kadar belki hiç gitmeyecek. Ama zamanın ne göstereceğini hiçbirimiz bilemeyiz. Kariyerlerimiz gereken emeği verdiğimiz, kendimizi sürekli geliştirdiğimiz zaman çok farklı noktalara gidebilir. Kıdemli bir İK’cı olarak aynı durum benim için de geçerli. Yolun belki başında değilim ama henüz sadece ortasındayım, daha gidecek pek çok mesafe, görecek pek çok manzara, yaşayacak pek çok an var.

Çalışın 😀

“Blog İçeriği Üretmek Üzerine” üzerine 13 yorum

 1. Saygıdeğer İpek hanım size rastlamak, sayenizde çok değerli ik ya gönül veren insanları tanımak gerçekten anlatılmaz bir duygu.Sayenizde kendi dünyamdaki gizli yetenekleri keşfettim,blog yazarlığına başladım ve kariyer hedefim doğrultusunda vizyon ve misyonumu belirledim.

  Size her zaman destek veren aileniz,bitmek bilmeyen mesleğinize duyduğunuz aşkınız,bilgi neredeyse orada olup onu hazmetmeniz ve herkesle paylaşmanız,mücadeleci ve azminiz başarılar kazanmanızda büyük önem teşkil etmektedir.

  Sosyal medyada her zaman sizi takip etmeye, başarılarınızı takdir etmeye,bilgilenmeye olanca hızıyla devam edeceğiz.

  Sevgi ve saygılarımı sunarım…

  1. Sevgili Gökhan,

   Kaynağım İnsan’ı senin kadar iyi takip eden ikinci biri var mı, bilemiyoum. Desteğin ve güzel sözlerin için teşekkür ederim. Yorum yazmasaydın hayal kırıklığına uğrardım desem abartı olmaz. 🙂

  1. Sevgili Sevil,

   Kaynağım İnsan’ın başlangıcını ve devamını bilen kişilerden birisin. Bu nedenle senin yorumun çok önemli benim için, teşekkür ederim. Ben de parça parça dahi olsa paylaşabileceğimi düşünüyorum kitabı.

 2. İpek Hanım,

  Bir yandan vermiş olduğunuz haberlerden dolayı seviniyorum bir yandan da yazılardan uzak kaldığımız için üzülüyorum. Kaynağım İnsan’a girmek o denli alışkanlık olmuş ki yeni yazı olmadığını bilmeme rağmen ziyaret ediyorum.

  Sizinle çalışmış biri olarak kendimi çok şanslı hissediyor ve sizin gibi parlak bir kariyerimin olması için çabalıyorum.

  Yeni projelerinizi merakla bekliyor olacağız.

 3. İpeğim; tanımaktan ve birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığım, dost haneme ekleme şansı bulduğum ender insanlardan birisin. Seni takip etmek ve başarılarını izlemek beni mutlu ediyor. Yolun ve bahtın açık olsun. İş yoğunluğun azaldığında, yazılarını yine heyecanla okuyacağımız günlere kadar sana kolay gelsin 🙂
  Sevgi ve ışıkla kal…

 4. evet yazılarınızı özledik ama dediğiniz gibi bu gelişmeler sizin için çok önemli, dolayısıyla ben sizin adınıza çok mutlu oldum;)) ayrıca ik ya aşık biri olarak benim bu alanda örnek aldığım, ileride olmak istediğim yerde olan birisiniz bu yüzden de çok önemlisiniz:)) başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum, tabii ki ben de arkanızda sizi takip ediyor olacağım;)))

  1. Sevgili Özge,

   Mesleğe başlamgıcımda bana destek ve ilham veren büyüklerim senin bu yazdıklarını okusalar bana ’emeklerimiz boşa gitmemiş’ derlerdi herhalde. Güzel sözlerin beni ne kadar mutlu etti anlatamam. Çalışmaya devam 🙂

 5. Her ne kadar danışmanlığını yaptığınız firma için bir kitap hazırlıyor olsanizda Bence kitap o firmanın bir yayını olarak ama Sizin imzanızla piyasa sürülmeli ve herkes sizin bu çalışmanızdan istifade etmelidir. Size Tatilde kitap yazdırmalarıda biraz haksızlık olmuş sanki. Selamlarımla

  1. Murat Bey,

   Uzun zamandır zihnimde olan bilgimi kitaplaştırmak düşüncemi hayata geçirecek kıvılcımı sağlayan firmama müteşekkirim. Tatilim çok dolu geçecek.

   Saygılarımla,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir