Kaynağım İnsan-sız Kalmak

Geçen hafta perşembe günü olan oldu ve Kaynağım İnsan’ın bağlı olduğu serverda problemler yaşamaya başladık. Sonrasında server değiştirmek süreci derken Kaynağım İnsan yaklaşık dört gün boyunca kapalı kaldı.

Bu süre zarfında pek çok arkadaşım, Kaynağım İnsan takipçileri farklı kanallardan “neler oluyor? neden kapalı?” mesajları attılar. İçimdeki rahatsızlık ve paniği bir yana bırakacak olursak, Kaynağım İnsan’a gösterilen ilgi beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim.

Kaynağım İnsan-sız kaldığım dört gün boyunca sanki elim, kanadım kopmuş gibiydi. Farkettim ki, Kaynağım İnsan benim güvenli limanım. Limanıma girdiğim zaman istediğim konuyu, istediğim gibi yazabiliyorum. Özgür olmak hissi bambaşka. İnsanın sadece kendisine ait olan bir platformda, kendi kendini var etmeye çalışması, daha iyisini nasıl yapabilirim diye çabalaması sanırım Maslow’un İhtiyaçlar Piramidi’ndeki tepe nokta oluyor.

Kaynağım İnsan topyekün geri dönülmez şekilde çökse ne olurdu peki?

Tabii ki, baştan yapardım. Tekrar, tekrar ve tekrar daha iyisini, daha gelişmişini yapardım. Etrafımı saran insanlar, elimin altındaki klavye, dünya kadar bilgi, çalışmamızı sağlayan iş piyasası ve Kaynağım İnsan’ı okuyan meraklısı olduğu sürece herşeyi sil baştan, daha büyük bir coşkuyla yapardım.

Herkese tekrar MERHABA 🙂

“Kaynağım İnsan-sız Kalmak” üzerine 4 yorum

 1. Kaynagım insan İpek hanım demek.
  Kaynagım İnsan iş ve insan kaynakları ile ilgili eğitsel (teorikte kalmayan) bir nevi okul demek.

  Blogu olanlar iyi bilir.Onca çalışma yaparsınız görsel ve metinsel üretimde bulunur bunu herkesle paylaşırsınız.Sonra paylaşımlarınızın beğenildiğini görünce daha bir özenle emek verir,gelen soru ve yorumlara en hızlı bir şekilde geri bildirimde bulunur,daha çok daha zengin içerik oluşturmaya koyulursuz.

  Mesleki bloglar hayatımızın en merkezi yerine yerleşti diyebilirim.Alışkanlığımız ondandır yokluğunda sormamız ondandır…

  İpek hanım gönülden ve içten MERHABA

  MERHABA Kaynagım İnsan

  Bilgi ve tecrübe ışığınız hiç sönmesin …:)

 2. Kaynağım insansız bir kariyer gelişimi düşünemiyorum. Ben zaman zaman eski okuduğum kitapları, yazıları, makaleleri yeniden okurum. Daha önceden seyrettiğim filimleri yeniden seyrederim. Tekrar filimleri İzlediğimde ve yazılan yazıları okuduğumda daha farklı açılardan bakarak farklı şeyler öğrenirim , kaynağım insan da benim için aynı şeyleri ifade ediyor. Sürekli okumak istediğim ve seyretmek istediğim bir yer. İyi ki varsınız , İyi ki server problemi çözüldü. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir