İşe Alım Ve Mülakat Teknikleri

İşe alım ve mülakat, İK uzmanlarının iş piyasası tarafından en çok bilinen, İK’cıların ise toplam işyükü içinde önemli bir paya ve stratejik öneme sahip olan işi.

Yukarıda paylaştığım sunum benim ‘işe alım ve mülakat sürecine giriş’ niteliğindeki çalışmam. İşe alım hakkında hiçbir fikri olmayan veya temel bilgilere sahip olanlara bu sunum eşliğinde bilgilerimi aktarıyorum.

Şunu da belirteyim; bu sunumu geçen yıl hazırlamıştım. Prensip olarak sunumlarımı her yıl mutlaka yeniliyorum, geliştiriyorum. Şu anda da bambaşka bir sunum geliştirmekteyim. O nedenle bu çalışmamı genel görüşe açıyorum.

Diliyorum sunum içeriği sizin de işinize yarar. 🙂

Bir sonraki yazım da mülakat üzerine olacak. Daha doğrusu İK’cılarımızın ürettiği mülakat sorularının kalitesi üzerine. Kaynağım İnsan’ı takip edin 😀

 

“İşe Alım Ve Mülakat Teknikleri” üzerine 10 yorum

 1. İpek Hanım harika bir sunum.Buradan size ne yazsam az gelir.Çok teşekkür ederiz.Çalışmalarınız ve yazılarınız gerçekten İK adına takdire şayan.

  İyi ki varsınız..

  Sevgilerimle

  Gökhan

 2. İpek hanım,
  Bu sununun içeriği de faydalı olacak mutlaka da,ilk faydası oluştu bile Paylaşmanın İnsana zenginlik katacağı yönündeki daimi örnek duruşunuz katıksızca takdire şayan.

  Selam ve En İyi Dileklerimle Mevlid Kandilinizi Kutluyorum.

 3. İnsan Kaynakları çalışanları ve İnsan Kaynakları ile ilgilenen kişiler için oldukça faydalı bir çalışma olmuş.İşin uzmanından böyle bilgileri elde etmek kolay olmuyor.Bu çalışmanız ve gelecekteki çalışmalarınız için çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir