Beş Yüz Çift Göz

Çanakkale

Sayısı beş yüzü aşan meraklı ve beklenti dolu üniversiteli gencin karşısında sahneye çıkmak ve üç saat sürecek bir seminer vermek kadar büyük bir sınav, sorumluluk ve heyecan var mıdır acaba?

Benim için yok.

Çünkü eğer üniversiteli bir genç, soğuk ve yağmurlu tatil sabahında, rahat evinde sıcak çayını içmek yerine, çıkıp sizi dinlemeye geliyorsa, bu ilginin gerisinde büyük bir beklenti vardır. Bu beklentinin boyutlarını sahnenin ortasında durup, yüzlerce çift gözün size meraklı ve sorgulayıcı bakış şeklini gördüğünüzde iliklerinize kadar hissedersiniz.

Derin bir nefes alıp “merhaba” diyerek kalabalığa aklınızı, yüreğinizi açarsınız ve tek isteğiniz onların da size akıl ve yüreklerini açmasını sağlayabilmektir. İşte bahsettiğim büyük sınav budur; akıl ve yüreklerin buluşması. Dakikalar akarken kalabalığın tansiyonunu hep kontrol edersiniz. İlgiyi kaybetmemek, merakı karşılayabilmek, yüzleri güldürmek, katılımı sağlamak için onlara odaklanır, emek sarfedersiniz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yabancı Diller Topluluğu‘nun başarılı organizasyonu bana muhteşem bir deneyim yaşattı. Salonca mülakatlar yaptık, şarkı söyledik, iş hayatı hakkında söyleştik, kahkahalarla güldük, fıkra bile dinledik 😉

Şu an biliyorum ki, salondaki gençlerden birçoğu son yirmi dört saat içinde internet üzerinden farklı kanallardan kariyerleri adına “akmaya” başladılar. Her akan su gibi onlar da kendileri için doğru olan yolu bulacaklar, yeter ki durmasınlar 🙂

Ayrıca Çanakkale bana hayatımdaki bir ilki yaşattı. Sevgili Gözde İlcan ile KampüsFM stüdyolarında radyo programı kaydı yaptık. Nefis bir tecrübeydi. Teşekkürler Gözde 🙂

“Beş Yüz Çift Göz” üzerine 8 yorum

 1. Gençlerle iç içe olmak,anlam dünyalarında yer edinmek,edinilen bilgi ve tecrübeleri onlarla paylaşmak ve farkındalık yaratmak çok güzel bir duygu sanırım.

  Geçmiş yıllara ait bir yazınızda bir üniversitede sosyal medya ve ik üzerine ders verme hayalinizin olduğunu hatırlayıverdim birden..

  Bugün olmasa bile yarın gerçekleşeceğine eminim 🙂

  Çanakkale olmak üzere yurt genelindeki tüm üniversite gençliğine selam olsun.

  Size ve değerli Kaynağım İnsan okuyucularına da güzel bir hafta dilerim 🙂

  Sevgilerimle

 2. Gerçekten çok eğlenceli bir gün oldu bizim için. Hem yeni bakış açıları ve bilgiler edindik hemde çok güldük 🙂 Fıkra olayına gelince, hocam sizden korkulur 🙂 Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz 🙂

 3. Bu salonda sizi ilk defa misafir etmenin onurunu hep yaşadım İpek hanım.

  Bu salon, hayatıma çok şey kattı ve Beşyüz çift gözlere de katmaya devam edecek inşallah.

  Sizlerden öğrenecek çok şey olduğunun bilinciyle

  İyi çalışmalar diliyorum

 4. herkeste bi neşe bi enerji .. dedim ne bu seminer ? herkesin görüpte benim görmediğim. sonradan anladım ki bu seminer başka 🙂 değerli bilgilerinizden dolayı teşekkürler ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir