Dar Vizyonunla Sen Beni Nereye Taşıyabilirsin? – 1

Dünya hızla değişiyor.

Hızın nedeni teknoloji.

Üretimde, tasarımda, iletişimde, ofis ve okul ortamlarında teknoloji ile buluşamadığımız zamanlarda bunalıyoruz, ilkellikten yakınıyoruz.

Teknolojinin iş süreçlerimize kattığı verimlilik artık tartışılmaz. İnternet teknolojilerinin bilgiye erişim ve paylaşımda getirdiği kolaylık da bir bardak suyu kana kana içmek kadar hayatlarımızın vazgeçilmezi.

Peki, manzara bu kadar net iken, önümüze konulan yeni internet yasasının içeriğinde biz neyi tartışıyoruz?

Söyleyeyim;

Gücü elinde bulunduran iktidarın, ‘paçasını kurtarma çabası‘ ile şekillenen dar vizyonunu ve çöpe atılan Türkiye’nin aydınlık geleceğini.

Bu dar vizyon öyle ki, aşağıda sıraladığım ve yazı dizimin ilerleyen bölümlerinde tek tek ele almaya çalışacağım 21. yüzyıl yetkinlikleri ile taban tabana zıt;

1. Açık İletişim

2. İşbirliği

3. Girişimcilik

4. Yenilikçilik

5. Çeşitlilik

6. Sürekli Gelişim

7. Katılımcılık

Bu yazı dizisini yeni internet yasasına karşı çıkan bir TC vatandaşı değil, bir insan kaynakları uzmanı olarak yazıyorum. İşim, insanları anlamak, analiz etmek, onların sistemli gelişimini sağlamak. İnsanların iş hayatlarındaki gelişim ve memnuniyeti sağlayacak her türlü unsuru bulmak, tanımlamak, korumak, sürdürülebilir kılmak benim ana sorumluluğum.

Şimdi ise büyük bir savaş içindeyim. Çünkü sorumlu olduğum insanın parlak geleceğine büyük bir saldırı var.  Ülkemiz, bir avuç insanın şahsi menfaatleri için internet teknolojileri kullanımı ve bilgiye erişim dünya standartlarının gerisine itildi.

Tepki vermek, yapılanların nelere neden olacağı üzerine farkındalık yaratmak için hiçbir zaman geç değil.  Yazı dizimin 2. bölümünde “Açık İletişim” kavramını ve yeni internet yasasının açık iletişim yetkinliğini nasıl yok ettiği üzerine bilgimi ve görüşlerimi çok yönlü şekilde paylaşacağım.

-İnternet Özgürdür #karsıyız- hareketini takip edin.

.

Yazı dizisinin İnternet Özgürdür blogu üzerinden linklerini bu yazıya ekleyeceğim.

İnternet Özgürdür Facebook SayfasınI BEĞEN-LIKE

İnternet Özgürdür Twitter Hesabı 

 

“Dar Vizyonunla Sen Beni Nereye Taşıyabilirsin? – 1” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir