Şerefe !

Bir konu üzerine bilgi ve tecrübe birikimi arttıkça, sürekli yeni şeyler öğrenme ihtiyacı ötesinde uzmanlık alanında üretken olabilmek insana daha büyük mutluluk veriyor. Üretmek fiili, bir firma bünyesinde “profesyonel” kimliği ile gerçekleştirilebileceği gibi, kendi kendinin patronu olmak tanımlaması ile “Girişimci” boyutuna da taşınabiliyor.

Girişimci olmayı bir yetkinlik kabul edersek, bendeki girişimcilik güdüsünün tavan seviyesinde olduğunu söyleyemem. Ama bazen kişinin karşısına öyle fırsatlar, öyle yetenekli insanlar çıkıyor ki, bir girişim yapmamak, bu kaynakları kullanmamak adeta imkansızlaşıyor, israfa giriyor. Kaynağım İnsan ve şimdi de Kaynağım İnsan Kariyer işte böyle gelişen, “yapmasaydım  ayıp olurdu” tipindeki girişimlerdir. Son derece kendiliğinden, hiçbir zorlama olmaksızın akan süreçler, bana son derece istekli destek veren ekip arkadaşları.

Elbette girişim yapmak çok önemli ama gerisini getirmek çok daha mühim. Kaynağım İnsan olarak birinci fazı tamamladık dersek, önümüzde çok daha zorlu ikincisi duruyor. Zorluklardan kaçmak için yola çıkmadık, zorlukların arkasındaki fırsatların peşindeyiz. Uzun bir yolculuk bizimkisi ama yolun keyfini de çıkarmamazlık yapmayacağız. İstikrarla verimli çalışacağız ve aynen vizyonumuzda yazdığı gibi “Kaynağım İnsan’ı Türkiye’nin İnsan Kaynakları alanındaki referans blogu” seviyesine taşıyacağız.

Kadehimi Kaynağım İnsan için emek veren eşim İlhan’a, Önder’e, okuyucularıma ve kendime kaldırıyorum.

Şerefe 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir