Hayatı Doldur – Ege ve 9 Eylül Üniversiteleri / İzmir

Bugün Hayatı Doldur, Mini MBA eğitim programının üçüncü durağı İzmir’deydim. Ege Üniversitesi ile 9 Eylül Üniversitesi öğrencileri ile buluştum.

Her il, her öğrenci grubu ile farklı tecrübeler yaşıyorum. İzmir’de ise benim idealize ederek anlattığım ‘okurken iş üretir‘ durumuna gelme sürecini katılımcılara bol bol söz vererek örneklendirdim.  Üç yüz kişilik salonu dolduran gençler arasında okurken çalışanlar, Belediye Gençlik Meclisi’nde aktif olanlar, çeşitli topluluklarda sivil toplum projeleri üretenler adeta benim anlattıklarımı onarcasına tecrübelerini yaşıtlarıyla paylaştırlar. Onların yaptıkları işleri anlatırken duydukları gururu, başarmış olmak hissinin onlara verdiği özgüveni eminim bütün salon en az benim kadar hissetti. Böyle gençleri dinledikçe Türkiye’nin geleceğinden emin oluyorum.

Eğitimler süresince görüyorum ki, gençlerin ciddi şekilde yönlendirilmeye ihtiyacı var. İlham ve akıl alacak profesyonellerin, koçların arayışı içindeler. Bu nedenle Hayatı Doldur etkinliği kanımca önemli bir boşluğu dolduruyor. İyi ki bu organizasyonun bir parçasıyım.

İzmir’deki eğitim sürecinin bize destek veren Gateway Öğrenci Topluluğu’na çok teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki durak 24 Şubat 2011 Perşembe günü Bursa Uludağ Üniversitesi, geliyorum bekleyin

😀

“Hayatı Doldur – Ege ve 9 Eylül Üniversiteleri / İzmir” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir