Hayatı Doldur – Balıkesir Üniversitesi

29 Mart 2011 Salı günü Hayatı Doldur Mini MBA Eğitim Programı ile Balıkesir Üniversitesi‘ndeydik. Pırıl pırıl bir bahar sabahı Balıkesir’e doğru yol alırken çoğunluğu mühendislik eğitimi almakta olan öğrencilerle  buluşacağımı bilmiyordum. Mühendislik disiplinine olan sempatim nedeniyle katılımcı nitelik bilgisini aldığımda yüzüme sıcak bir tebessüm yerleştiğini inkar etmeyeceğim.

Her ne kadar imtihan haftasına girmiş olsalar da, aynen tahmin ettiğim gibi Balıkesir Üniversitesi öğrencilerinin eğitime ilgisi ve eğitimi takip isteği çok iyiydi. Özellikle Endüstri Mühendislerinin sınıf içindeki varlığı sorduğum her türlü işletmecilik sorusuna hemen cevap almamı sağladı. Eğitimin akışkanlığını sağlayan bu katılım süreyi de çok verimli kullanabilmem sonucunu doğurdu. Bir kere daha mühendislere yönelik sempatimin boşuna olmadığını yaşayarak gördüm.

Hayatı Doldur Mini MBA Eğitim Programı Balıkesir Üniversitesi etabında sıcak karşılamaları ve başarılı çalışmaları nedeniyle Endüstri Bilimleri ve Teknoloji Topluluğu’na teşekkür ederim.

12 Nisan 2011 Salı günü Adana Çukurova Üniversitesi’nde olacağız, duyurulur 🙂

Not: 31 Mart 2011 Perşembe günü Kocaeli Üniversitesi’ndeki Mini MBA Eğitim Programına kızım Yaprak’ın rahatsızlanması nedeniyle katılamadım. Çok üzgünüm 🙁


“Hayatı Doldur – Balıkesir Üniversitesi” üzerine 2 yorum

 1. Üniversitemize birçok İK danışmanı geldi fakat hiçbiri İpek Hanım kadar etkileyici ve gerçekçi değildi.
  Sizi her sene Balıkesir Üniversinde görmek isteriz. Makine ve Endüstri Müh. öğrencileri olarak sizi ağırlamaktan onur duyarız.
  Tüm gün yorulmadan, anlattıklarınız ve öğrettikleriniz için çok teşekkür ederim. Anlattıklarınızı uygulayıp meyvelerini alınca ayrıca bir teşekkür daha edeceğim 🙂

  1. Sevgili Ümit,

   Ben de Balıkesir Üniversite’nden çok etkilendim. İmtihan dönemi olmasına rağmen tüm gününüzü bana ayırmanız sizin farklılığnız olarak çok net söyleyebilirim.

   İşe alım süreçleri ve kariyer üzerine farkındalık yaratabilmek hedefime ulaşabilmiş olduğumu senin mesajın ile anlayabiliyorum, çok teşekkür ederim geri bildirimin için 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir