Kurumsal İK Blogu; Microsoft JobsBlog

Geçenlerde Linkedin’de dolaşırken Microsoft’un sosyal ağ üzerindeki kurumsal sayfasına, oradan da kurumsal İK blogu JobsBlog‘a ulaştım.  İşe alımcılar, çalışanlar ve işe alım süreçlerine dahil olmuş adayların Microsoft hikayelerini, ipuçlarını ve görüşlerini okuyabileceğiniz nefis bir İK blogu Microsoft JobsBlog.

Blogda üç ana kategori bulunuyor; ‘Microspotting‘ kategorisinde Microsoft’da çalışan profesyoneller tanıtılıyor. Çok bilgilendirici bulduğum ‘DearJobsBlog‘ kategorisinde ise işe alım süreçlerine dair okuyuculardan gelen sorulara yanıt veriliyor. Bits & Bytes kategorisinde de Microsoft’ta kariyer yapmanın ne demek olduğu, kurum kültürünü, sosyal sorumluluk, çeşitlilik gibi çok önemli İK unsurlarına vurgu yapılmış.

Ana menüde yer alan Apply – Başvuru seçimi okuyucuyu Microsoft Kariyer portalına ulaştırıyor. Şu anda global olarak açık olan pozisyonların bilgilerine erişebildiğiniz portala özgeçmişinizi bırakarak kayıt olunca da Microsoft Yetenek Ağı’na (Talent Network) dahil ediliyorsunuz.

Blogun profesyonel geçmişleri farklı toplam 16 yazarı var. Yazar bilgilerine About-Hakkında seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Microsoft JobsBlog’u çok beğendim, içinde ciddi emek ve bilgi var. Eğer Trükiye’de de bu emeği ve bilgiyi vermeye hazır İK profesyonelleri var ise bence durmasınlar, onlar da kurumlarına ait İK uygulamalarını paylaşabilecekleri bir blog açarak İK pazarlaması ve işveren markası adına güzel bir çalışma gerçekleştirsinler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir