Hastalanmak

Çok sık hastalanan biri değilimdir. Hastalandığımda da ilaç kullanmamak için elimden geleni yaparım. Ama bugün o günlerden biri değil. Sanki biri eline sopa almış, kemiklerime vuruyor da vuruyor. Bir kafatasımın olduğunu hiç bu şekilde net hissetmek istemezdim.

Hasta olmanın en kötü tarafı ise akılınızın durgunlaşması sanırım. Anlık hafızanız bile uçup gidiyor. Biraz önce kart şifremi yazmam için uzatılan pos cihazını adama geri verdikten sonra  “Şifremi yazmış mıyım? … hatırlamıyorum” diye sormak ve “hayır, yazmamışsınız” cevabını almak hiç de güzel bir duygu değil. Aklımın bütün pencereleri kapalı adeta.

Peki, bir insan neden böyle şahsi, iç karartıcı konuları yazar ki? İki nedeni var:

1. Kendinize iyi bakın, rüzgarda kalmayın, zihninizi ve bedeninizi çok yorup bağışıklık sisteminizi zayıflatmayın, iyi beslenin,

ve

2. Hastalığım nedeniyle birkaç gündür yazı yazamıyorum, kusuruma bakmayın.

Her şeyin başı sağlık” cümlesini yazabilmem için hasta olmayı beklememeliydim, değil mi?

Diğer taraftan, bu yazıyı yazabildiğime göre iyileşme sürecine girmiş olmalıyım, bu da çok iyi haber. 🙂

“Hastalanmak” üzerine 12 yorum

 1. Geçmiş olsun İpek Hanım. Siz hemen iyileştim diye programlar yapmayın bence sağlam bir dinlenin dikkat edin kendinize sonra sık sık tekrarlayabiliyor.

 2. Geçmiş Olsun İpek Hanım,

  Bol bol c vitamini almaya gayret edin (Nar, portakal, mandalina çok faydalı mevsimindeyiz kolaylıkla temin edebilirsiniz.)

  Eğer soğuk algınlığı öksürük gibi şikayetleriniz varsa ekinezya çayı içmenizi tavsiye ederim. Benim astımım var ne zaman soğukta kalsam nefes alamazsam içerim çok faydalı.

  Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz.

  1. Canan,

   Çok teşekkür ederim. Aslında böyle sağlıklı bitki çaylarını daha fazla tüketmeliyim. Hastalığa karşı önlem almak öncelik olmalı, hastalandıktan sonra iş işten geçmiş oluyor zaten.

 3. İpek hanım geçmiş olsun,acil cifalar dilerim…:) Sizi seviyoruz kendinize iyi bakın…

 4. İpek Hanım çok geçmiş olsun, bende sizden yazı gelmeyince tatile filan çıkmış olabilirsiniz diye aklımdan geçti. Kendinize çok çok iyi bakın. Hemencecik iyileşmeniz dileğiyle

 5. Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Yaprak’ı da öpüyorum, nice mutlu yıllara <3. Doğum günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir