Sosyal Medya Ve İK – 2

Kaynağım İnsan TV’nin 12. bölümünde Sosyal Medya’nın İnsan Kaynakları mesleği ve fonksiyonlarına olan etkisini ele almaya devam ediyorum.

Sosyal Medya, şirketlerin piyasalara sürdüğü ürün ve hizmet markaları kadar işveren markalarını da etkiledi. Hatta son birkaç yıldır işveren markası kavramının İK’cıların gündemine bu kadar yoğun girmesini Sosyal Medya’ya borçluyuz bile diyebiliriz.

Aslen ezelden beri varolan işveren markalarımız için bugüne kadar neler yaptığımızı sorgulamalı, neler yapmamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Sosyal Medya’nın bu sürecin neresinde devreye girdiğini anlamlı, sosyal ağlarda neler yapabileceğini çok iyi araştırmalıyız. Bu sınavı başarılı ile geçebilmek için dersimizi iyi çalışmalıyız.

İK’cılar artık karar vermeli:

İşveren markamızı dijital platformlarda bizler mi konumlandıracağız, yoksa bu işimizi de pazarlamacılara bırakacağız?

İK’cılar olarak dijital platformlarda işveren markamız için fikirler, projeler üreterek kendimizi kapattığımız dört duvar arasından sıyrılıp sanal ortamlardaki zorlu milyonlara mı karışacağız?

Eminim istesek de, istemesek de cevabın aslında ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Akıntıya kürek çekmenin ne mesleğimize, ne de temsil etmekte olduğumuz şirketlerimize kanımca bir faydası bulunmamakta. 🙂

“Sosyal Medya Ve İK – 2” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir