Etkin Yöneticinin Seyir Defteri – Peter Drucker

Peter Drucker ve Joseph Maciariello‘nun yazdığı Etkin Yöneticinin Seyir Defteri‘ni en verimli şekilde okumak istiyorsanız çalışma masanıza oturun ve elinize kaleminizi alın. Çünkü bu kitabın hakkını verebilmek için sadece okumanız yetmiyor, yazmanız da gerek.

Peter Drucker ve Joseph Maciariello, kitabı yazarken özellikle Jack Welch’in ‘Kazanmak İstiyorsanız‘ ve Jim Collins’in ‘İyi’den Mükemmel Şirkete‘ adlı eserlerinden alıntılar yaparak etkinlik kavramını okuyucunun zihninde başarıyla geliştirmişler.

Peter Drucker kitabının başında Etkin Yöneticinin yapması gereken beş pratiği çok net yazmış:

1. Zamanı yönetmek

2. Çabaları katkı yapmaya odaklamak,

3. Güçlü yanları üretken kılmak,

4. Çabaları, katkılar açısından en önemli olam görevlere yoğunlaştırmak,

5. Etkin kararlar almak.

Hızla okudunuzda her biri çok anlaşılır değil mi? Sorun yok. … ama değil. Tavsiyem kitabı alın ve her maddenin detaylarına kendi performanızı elinizdeki kalemle kaydererek girin. Bu kitap sayesinde bol bol düşünecek, tartacak, kendi kendinizle tartışacak ve belki de bazı öneminin farkında olmadığınız konuları keşfedeceksiniz.

Ben kitabı okurken aşık olduğum işim ve performansım hakkında çok net iki adet yapmam gereken nokta yakaladım. Kitabın kendimi geliştirmeme imkan sağlayacak bu farkındalığa beni ulaştırması doğrusu gerçekten heyecan verici.

Ben kendi notlarımı özenle aldım ve kitabı bitirir bitirmez ilk iş olarak özellikle yönetici kademesindeki Kaynağım İnsan okurlarına şu mesajımı iletiyorum:

MUTLAKA BU KİTABI UYGULAMALI OKUMALISINIZ !

 

“Etkin Yöneticinin Seyir Defteri – Peter Drucker” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir