İK Metriklerini Otomatik Ölçmek

İnsan kaynakları dünyasında SHRM’i bilmeyen yoktur herhalde. Society For Human Resources Management dünyadaki en büyük insan kaynakları sivil toplum kuruluşlarından birisi. Gerek web sitesinin içeriği, gerek yayınları, gerekse networking imkanları ile her İK’ya büyük faydalar sağlayabileceğini düşündüğüm bir derinliğe sahip SHRM.

Geçen gün SHRM’in web sitesinin içinde dolanırken beni çok heyecanlandıran bir hizmetine ulaştım: İK Metrikleri Hesap Makinası

Pek hoş, pek faydalı.

SHRM, İK dünyasının en çok kullanıdığı metrikleri 13 başlık altında toplamış. 13 başlığın altında da toplam 73 İK metriği bulunuyor. Teknoloji, iş güvenliği, global İK gibi bazı başlıkların metrikleri ise henüz hazırlanma aşamasında imiş.

Eğer elinizde İK Metrikleri Hesap Makinasında kullanmaya hazır verileriniz varsa, ki olduğundan eminim, durmayın, hemen sonuçları hesaplatın,  eğer yoksa da, hangi verileri toplarsanız sonuca ulaşabileceğinizi inceleyin derim.

Aslında böylesi bir hizmet biz İK’cılara neleri takip edebileceğimizi, etmemiz gerektiğini göstermesi bakımından önemli bir kılavuz. Teşekkürler SHRM. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir