Google Üniversitesi: [email protected]

Liderlik yeteneği kurumlar için çok önemli. Hatta İKY’de Yetenek Yönetimi deyince benim aklıma gelen ilk kelime liderlik.

Özellikle bütçesi geniş şirketler yetenekli olarak değerlendirdikleri çalışanlarına pek çok farklı uygulamalar geliştiriyor. Sürekli ve üst nitelikte eğitim bu uygulamaların en önde gelenlerinden.

Neden yetenek yönetimi uygulamalarında eğitim bu kadar önemli?

1. Şirketlerin vizyonlarında büyük işler yapmak bulunuyor ve adım adım bu büyük işleri yapacak güncel bilgiye, becerilere sahip yetenekli çalışanlara ihtiyacı var. Değişen, gelişen dünyada dünün bilgileri, tecrübeleri ile vizyonu yakalamaya imkan yok.

2. Yetenekli insanlar gelişimlerine çok önem veriyor ve bu beklentileri karşılanmadığında eninde sonunda işten ayrılmaya kalkabiliyor.

Sıra geldi harika örneğe; GOOGLE

[email protected] eğitim programı Google Ünivesitesi, Liderlik Gelişim Takımı tarafından organize ediliyor. Liderlik Gelişim Takımı, liderlik ve yönetim konularında danışmanlık yapan, kitap yazan, birbirinden değerli isimleri konuşma yapmak üzere üniversiteye davet ediyor. İşin güzel tarafı Google bu güzel eğitimleri kendine saklamamış, paylaşmış. Bize de izlemek kalıyor.

Hatta benden size bir öneri: Ekibinizi toplayın ve her hafta aşağıdaki bir videoyu izleyin, ardından üstüne tartışın. Bu etkin bir liderin yapacağı işlerden biri olurdu kanımca; ortak bir kaynak üzerinden liderlik üzerine düşünmek, konuşmak, tartışmak, paylaşmak.

Laf aramızda böyle videolar internette olduğu sürece sanırım Liderlik Konferanslarına katılacağım diye yüzlerce lira vermenize de gerek kalmıyor 😉

[email protected]: Marshall GoldsmithBUNU MUTLAKA İZLEYİN

[email protected]: Tony Schwartz

[email protected]: Stew Friedman

[email protected]: Srikumar Rao

[email protected]: Bill George

[email protected]: Jim Kouzes

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir