Kaynağım İnsan’da Tatil Havası

Yaklaşık bir aydır Kaynağım İnsan’da yeni yazı görmediniz. Bu durum aslında sadece Kaynağım İnsan’ın yayına başladığı 5 yıllık süreç değil, 2005 yılında başlayan blog yazarlığım boyunca da yaşamadığım bir rölanti hali. Neden diye soracak olursanız, kendimi 7,5 büyük tansiyon ile hastanede serum takılı bulunca ‘hem fiziksel, hem de zihinsel’ tatile ihtiyacım olduğunu anladım, … bir de … doktor söyledi.

Yazı yazmaya ara vermek bana iyi geldi. Dinlendim, hatta biraz da tembelleştim. Eylül ayı itibariyle toparlayacağım inşallah. 🙂

Kaynağım İnsan’dan uzak geçirdiğim bir ay boyunca elbette ki hayat durmadı, pek çok mesaj almaya devam ettim. Gelen mesajların çoğunluğu “iş bulmakta yardım edin” şeklindeydi. Keşke elimde bir sihirli değnek olsa da insanları hiç görmeden, konuşmadan tanıyabilsem, onları istediğim şirkette keyfime göre işe yerleştirebilsem, onlar mutlu, ben daha da mutlu olsam, değil mi?

Değil.

Sanırım beni en çok bu mesajlar yoruyor. Lütfen, beni yormayın. 😉

İnsan kaynakları mesleğine girmek isteyen heveslilere ise tek mesajım var: Bol bol insan kaynakları ve iş kitabı, kaynağı okuyun. Okumak büyülü bir anahtardır, ardında ne var diye merak ettiğiniz bütün kapıları size teker teker açar.

1 Eylül’de görüşürüz 😀

 

 

“Kaynağım İnsan’da Tatil Havası” üzerine 2 yorum

  1. İpek merhaba çok geçmiş olsun. Umarım tatil iyi gelmiştir. Bomba gibi başlarsın yeniden 🙂 Çok sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir